loading...
فروش خدمات باغبانی
نهال بازدید : 2295 سه شنبه 04 آبان 1395 نظرات (0)

·شناسایی دستگاه GC-MS

·         دستگاه GC-MS از دو قسمت GC(گاز کروماتوگرافی) و MS(طیف سنجی جرمی) تشکیل شده است. در این دستگاه GC و Mass از هم جدا نمی باشند و وارد كردن نمونه به دستگاه Mass از طریق GC می باشد، بنابراین در این دستگاه، فقط از نمونه هایی می توانیم طیف جرمی تهیه كنیم كه بتوانیم به GC تزریق نمائیم، پس به طور عمده این دستگاه برای شناسایی و تعیین مقدار فراكسیونهای موادی است که حالت فرار دارند(مانند اسانسهای گیاهی که نقطه جوش پایینی دارند) و یا بواسطه ترکیب با برخی واکنشگرها و یا حلالهای خاص، امکان فرار بودن را می یابند. در دستگاه GC-MS اجزای یک مخلوط به ترتیب توسط یک ستون کروماتوگرافی ازهمجدا می‌شوند و پس از حذف گاز حاصل، وارد منبع یونش طیف سنج جرمیمی‌گردند و سپس، بواسطه تولید میدانهای الکتریکی پر قدرت، اقدام به شناسایی کمی و کیفی اجزای مخلوط  بر اساس نسبت بار الکتریکی به جرم آنها می گردد.

·         اطلاعاتی که می توان از این دستگاه بدست آورد شامل موارد ذیل است:
شناسائی ترکیبات خالص آلی، تعیین وزن مولکولی و فرمول تجربی ترکیب، حضوریاعدم حضور گروههای عاملی در ترکیبات آلی، پایداری انواع مختلف یونها.

·         برای آنالیز ترکیب و پایداری در فاز محلول می توان از MS استفادهکرد. به عنوان مثال برای تعیین ساختار ترکیبات شاخه‌ای نانومقیاس باابعاد 1/5nm می‌توان از روش طیف‌سنج جرمی با تکنیک یونش الکترواسپری (ESI) استفاده کرد.

·         از روش طیف سنجی به طور وسیعی در تجزیه ترکیبات آلی، بیولوژیک،‌پلیمری حاوی نانو ذرات طلا، فلورین‌ها و ترکیبات شاخه‌ای مورد استفادهقرار می‌گیرد و می‌توان ساختار ترکیبات بیولوژیک در محلول را بررسی كرد.

·         برتری عمده این روش نسبت به سایر روش‌ها، سریع بودن پاسخ‌دهی می‌باشد(شناسایی اجزای مخلوط ظرف کمتر از90 ثانیه پس از ورود مخلوط بداخل دستگاه انجام می شود)، همچنین حتی در صورت در اختیار داشتن مقادیر بسیار اندکی از یک مخلوط (در حد پیکوگرم= (10-12 gr ، می توان به دقت، اقدام به شناسایی نوع و مقادیر اجزای تشکیل دهنده آن نمود.
مهمترین مزیت این روش نسبت به سایر روش‌ها از قبیل TEM ،XRD ،UV-Vis ،IR، اسپکتروسکپی رامان و TGA این است كه برای تعیین ترکیبات به طورمستقیماز روش‌های فوق نمی‌توان استفاده کرد، اما از روش MS می‌توان استفادهنمود.

·         چنانچه هویت ماده مورد آزمایش مشخص نشده باشد، استفاده از GC به تنهایی موثر نیست، اما استفاده از MS امکان شناسایی کیفی ماده را فراهم می کند.

لینک دانلود فلشی زیبا در مورد GC-MS :

http://s3.picofile.com/file/7547265692/gcms.swf.html

لینک دانلود پاورپوینت GC-MS :

http://s1.picofile.com/file/7248753117/GC_MS.zip.html

لینک دانلود مطالبی مفید در مورد مبحث GC-MS:

http://s2.picofile.com/file/7248754836/GC_MS_1.zip.html

نهال بازدید : 2598 جمعه 23 مهر 1395 نظرات (0)

گیاه انگلی سس

سس يک گياه کاملاً انگلی می‌باشد که دارای ريشه و برگ نيست و مواد غذايی مورد نياز خود را بطور کامل از گياه ميزبان ميگيرد . بذر گياه سس به مدت بسيار طولانی در خاک می ماند و گاه تا ۱۳ سال در خاک دوام می‌آورد و قادر به جوانه زدن می‌باشد .

فهرست مندرجات 

۱ رده بندی علمی گیاه سس

۲ طریقه گسترش

۲.۱ انوع سس

۲.۲ راه‌های عمومی مبارزه با سس

 

 

 

 رده بندی علمی گیاه سس

با نام علمي (Cuscuta )از خانواده ( Cuscutaceae )كه بعضي ها از آن به عنوان تنها عضو انگلي خانواده(Convolvulacrae )(پيچك) ياد مي كنند

 

 

  طریقه گسترش

بذر سس هنگامی که در شرايط مساعد قرار می گيرد جوانه می‌زند و يک ساقه زير زمينی توليد می‌کند که اين ساقه زير زمينی بطور بسيار جالبی در خاک حرکت می‌کند تا به ريشه گياه ميزبان برسد . نحوه حرکت سس به اين صورت است که پس از اينکه تمامی محتويانت بذر صرف رشد ساقه زير زمينی شد جوانه انتهايی ساقه زير زمينی انرژی خود را برای رشد از خود ساقه ميگيرد به اين صورت که مواد غذايی موجود در انتهای ساقه زير زمينی را ميگيرد و صرف رشد خود ساقه زير زمينی می‌کند به اين ترتيب از انتهای ساقه زير زمينی کاسته و به ابتدای ان اضافه می‌شود و ساقه زير زمينی رو به جلو حرکت می‌کند . جهت حرکت هم اتفاقی است اين حرکت تا به آنجا ادامه می يابد که يا ساقه زير زمينی به ريشه گياه ميزبان می‌رسد و با ترشح آنزيمهايی ديواره سلولی را شکافته و اندام مکنده خود را وارد ريشه می‌کند و از مواد غذايی ساخته شده توسط گياه ميزبان برای رشد و توليد مثل خود استفاده می‌کند و يا در اين مدت به هيچ گياهی برخورد نمی‌کند و مواد غذايی خود را تماما استفاده می‌کند و از بين ميرود . ساقه سس زرد رنگ می‌باشد و روی طيف وسيعی از گياهان رشد می‌کند و باعث از بين رفتن يا ضعيف شدن گياه ميزبان می‌شود .

 انوع سس

سس درختی

سس یونجه

 
تولید و توزیع مرغوبترین نهال های اصلاح شده پیوندی
و زیباترین گیاهان آپارتمانی
تولید و عرضه نهال :

آووکادو پرتقال کیوی هلو  شلیل  الو  زردالو  سیب  گلابی  گیلاس  آلبالو  گوجه سبز  خرمالو
در رقمهای مختلف ایرانی و خارجی
ودرختان غیر مثمر

نهالستان

تعداد صفحات : 246

اطلاعات کاربری
آمار سایت
 • کل مطالب : 491
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 12
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 97
 • آی پی دیروز : 191
 • بازدید امروز : 1,102
 • باردید دیروز : 2,738
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 14,419
 • بازدید ماه : 29,126
 • بازدید سال : 135,324
 • بازدید کلی : 3,215,221